Σάββατο 12 Μαρτίου 2011

ΙΣΟΠΑΛΙΑ................

Σε ένα ματς που η ομάδα μας θα μπορούσε να κερδίσει τελικά δεν τα κατάφερε και παραχώρησε ισοπαλία με 1-1 στα ψυχωμένα Γραμμοχώρια. Ο αγώνας στο 1ο ημίχρονο δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας αφού οι μόνες αξιόλογες στιγμές ήταν ένα τετ- α -τετ του Γκούπαλο που πέρασε ανεκμετάλλευτο και ένα δοκάρι από πλευράς Γραμμοχωρίων που προήλθε από κόντρα. Στον αντίποδα στο 2ο ημίχρονο είδαμε πιο καλό ποδόσφαιρο με τον Γράμμο να ανοίγει το σκορ στο 59 με ένα παλικαρίσιο γκολ του Πέτρου Φιλκοτσίδη. Προηγήθηκε δοκάρι των Γραμμοχωρίων σε σουτ φωτοβολίδα του Γαλάτη στο 55'. Η ομάδα των Γραμμοχωρίων πίεσε στα υπόλοιπα λεπτά και τελικά ισοφάρισε στο 89' με αυτογκόλ του Φίλιππα Σαχινίδη (μία άτυχη στιγμή για τον αμυντικό παίκτη της ομάδος μας) που προήλθε από κεφαλιά. Στο 90' ο Γράμμος ζήτησε πέναλτι σε καθαρή ανατροπή του Λάζου από τον τερματοφύλακα Σιμόνι των Γραμμοχωρίων αλλά ο διαιτητής αρνήθηκε να υποδείξει την παράβαση κάτω από έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων. Χαρακτηριστικό πάντως είναι ότι ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων προς τιμήν του παραδέχτηκε ότι ανέτρεψε τον ποδοσφαιριστή της ομάδος μας. Ο μη καταλογισμός της συγκεκριμένης παράβασης όπως και πολλών -αναρίθμητων άλλων στο φετινό πρωτάθλημα πλέον έχει γίνει ΡΟΥΤΙΝΑ. Είναι γνωστό από την αρχή του πρωταθλήματος ότι η ομάδα μας ενοχλεί πολλούς........ Τι να κάνουμε.......Ας ελπίσουμε σε καλύτερες μέρες αφού χειρότερα δεν γίνεται. Για την ιστορία η ομάδα μας παρατάχθηκε ως εξής: ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ (56' ΠΑΠΑΝΕΣΤΩΡΑΣ), ΚΑΡΑΜΗΤΡΟΣ Δ.,(85' ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ) ΣΑΧΙΝΙΔΗΣ, ΟΡΚΕΣ , ΣΙΑΝΤΣΗΣ, ΦΙΛΚΟΤΣΙΔΗΣ, ΛΑΣΚΑΡΙΔΗΣ (61' ΛΑΖΟΣ), ΓΚΟΥΠΑΛΟ, ΔΡΙΣΤΕΛΛΑΣ, ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ. Την αποστολή συμπλήρωσαν οι ΚΟΚΚΩΝΑΣ, ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΜΑΠΜΠΗΣ, ΚΑΡΑΤΖΙΟΣ.